100% prírodné zloženie
bez chémie a aditív

Certifikované výrobky
a vyše 15 rokov výskumu

Bezpečný nákup
priamo od výrobcu

Rýchle dodanie
do 3 pracovných dní

Vysoký obsah prírodných humínových kyselín

Vhodné pre všetky spôsoby kŕmenia a všetky druhy krmív

Odporúčané veterinármi

Vhodné pre všetky druhy zvierat

Výhodná denná dávka od 0,20 €

5000+ spokojných zákazníkov

Pre každého, komu na psoch a mačkách záleží

Dlhotrvajúce riešenie, ktoré nielen lieči symptómy, ale je naozaj dobré pre telo vášho domáceho miláčika.

Keď podáte HUMAC svojmu miláčikovi, podporíte prirodzené samoliečebné procesy jeho tela, a to všetko bez chémie, 100% prirodzene.


Príbehy spokojných zákazníkov

Mohlo by Vás zaujímať

Dešifrovanie účinnosti humínových látok a biouhlia modifikovaných digestátov na kvalitu pôdy a akumuláciu rastlinnej biomasy
Vedecké publikácie

Dešifrovanie účinnosti humínových látok a biouhlia modifikovaných digestátov na kvalitu pôdy a akumuláciu rastlinnej biomasy

Digestát (vyhnitý biokal) získaný z bioplynového zariadenia zo spracovania gastroodpadu sa zmiešal s úpraveným biouhlím a HUMACom v tesne uzavretých uzatvárateľných sudoch s objemom 50 l a zmes sa inkubovala […]

Ochráňte zdravie svojho domáceho miláčika s prírodnými humínovými kyselinami

Stavte na odolné a jednoduché riešenie na každodenné použitie, ktoré sa ľahko dávkuje a zbavte sa stresu z podávania liekov. HUMAC® Natur AFM je prírodná látka, takže nemá žiadne vedľajšie účinky a viete, že môže robiť len dobro.

 • podporuje normálne fungovanie imunitného systému;
 • podporuje dobré zdravie tráviaceho systému;
 • doplňuje správnu výživu o minerálne látky a stopové prvky;
 • pozitívne vplýva na kondíciu, zníženie stresu a vzhľad domácich miláčikov;
 • podporuje normálnu funkciu metabolizmu;
 • podporuje očistu organizmu od škodlivín z prostredia a krmiva;
 • zmierňuje príznaky alergie
 • dlhodobo zlepšuje zdravotný stav zvierat

Dlhodobé preventívne podávanie HUMAC® Natur AFM do krmiva podporuje imunitu a trávenie
Vášho domáceho zvieratka a predchádza mnohým problémom v budúcnosti.

HUMAC® Natur AFM je vhodný na každodenné preventívne podávanie, odporúčame ho však aplikovať aj ako podporu pri zdravotných poruchách ako sú:

 • rôzne typy alergií (na krmivo, pri roztočoch, na peľ, atď.)
 • nadmerné škriabanie
 • tráviace problémy (plynatosť, pankreatitída, gastritída a enteritída)
 • pojedanie trávy
 • nerovnováha v črevnej mikroflóre
 • zvracanie a hnačky
 • neidentifikované vnútorné zápaly
 • chronické ochorenia orgánov
 • anémia
 • otrava
 • choroby kože a končatín

Pri zdravotných problémoch (hnačky, vracania, pojedania trávy, …) zvýšte denné odporúčané množstvo 2 – 3 násobne (na cca 8 g / deň) po dobu 5 dní.

Účinnou látkou prípravku je vysoký obsah prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti.

Aktivované prírodné humínové kyseliny tak majú blahodarný účinok na organizmus zvierat. Sú tzv. iónomeniče, uvoľňujú a sprostredkujú v tráviacom trakte živiny a stopové prvky pre organizmus a zachytávajú škodlivé látky. Do organizmu sa tak dostávajú aj také užitočné látky pre zdravé fungovanie organizmu, ktoré bežne v krmive zvierat nie sú, alebo sú v nedostatočnom množstve.

Podporujú prirodzené samoliečebné procesy organizmu zvierat, a to všetko bez chémie, 100% prirodzene.

Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny na seba viažu významnú časť toxínov a ťažkých kovov, ktoré následne odvádzajú z tela von. Takto môže začať prirodzené samoliečenie.

Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité minerály a stopové prvky v chelátovej forme, ktoré si telo vášho domáceho maznáčika nedokáže vytvoriť samo a preto ich potrebuje pravidelne dopĺňať.

Optimalizujú trávenie

Humínové kyseliny podporujú rast dobrých baktérií v črevách, rozvoj zdravého mikrobiologického
prostredia a optimalizujú pH črevného systému.

Chránia pred vírusmi

Humínové kyseliny sú jedným z najsilnejších prírodných antivírusových činidiel, čo znamená, že môžu inhibovať replikáciu určitých vírusov.

Prírodne posilňujú imunitu

Humínové kyseliny majú imunostimulačný účinok, ktorý čiastočne pôsobí priamo na sliznicu čreva a čiastočne na humorálnu obranyschopnosť organizmu. Humorálna imunitná odpoveď sa zdvojnásobí.

Znižujú množenie voľných radikálov

Humínové kyseliny znižujú množenie voľných radikálov, čím znižujú akceleráciu zápalov, chronických ochorení a procesov starnutia.

HUMAC® Natur AFM je vhodný pre všetky druhy zvierat (od psov cez škrečky až vtáčiky), preto zaručene zachutí a pomôže aj Vášmu miláčikovi.
Prípravok je zároveň vhodný pre všetky spôsoby kŕmenia (teda pre všetky druhy diét a prípadných intolerancií). Dá sa použiť aj na suché krmivo, mokré krmivo, domácu kuchyňu alebo surové kŕmenie.

Nedostatok čistého krmiva môže spôsobiť choroby a dokonca alergie, keďže krmivá vyrábané a spracované krmivárskym priemyslom sú plné aditív a prísad vyvolávajúcich alergie. Jednoducho nie je v poriadku, aby sa príznaky kontrolovali výhradne liekmi a prísnymi diétami.
HUMAC® Natur AFM obsahuje aktívne humínové kyseliny v prírodnej forme, ktorá na seba viaže značnú časť toxínov a ťažkých kovov, ktoré sa môžu dostať do tela nášho miláčika prostredníctvom výživy a prostredia a následne ich z tela zvieratka odvádza. Takto sa imunitný systém Vášho domáceho maznáčika prirodzenou cestou uzdraví sám. Prípravok zároveň zlepšuje využitie krmiva a jeho nutričných zložiek, priaznivo pôsobí na tráviaci trakt, tlmí zápaly a prispieva k celkovému zdraviu zvierat.
Účinkuje, keď sa pridáva do dennej dávky krmiva v malých množstvách.

HUMAC® Natur AFM je prášok hnedočiernej farby bez chuti a pachu s vysokým obsahom aktivovaných prírodných humínových kyselín získaných z Leonarditu, ktorý ťažíme u našich južných susedov.

Jedná sa o 100% prírodnú organicko-minerálnu kŕmnu surovinu, ktorá sa pridáva do krmiva zvierat s cieľom podpory imunitného systému, dodaním všetkých dostupných makro, mikro živín a stopových prvkov, ktoré sa v prírode vyskytujú.

Prípravok má zložitú štruktúru s významnými vlastnosťami, pôsobí cez črevný trakt, podávaný v malých množstvách s dennou potravou. Napomáha organizmu zvieraťa zbaviť sa škodlivín z tráviaceho traktu a prijatého krmiva, pričom pomáha dlhodobo zlepšovať zdravotný stav zvierat.

Psy, mačky: 2 – 3g / deň, alebo 5g / 1kg krmiva

Pri zdravotných problémoch (hnačky, vracania, pojedania trávy, …) zvýšte denné odporúčané množstvo 2 – 3 násobne po dobu 5 dní. Nebojte sa, zvýšeným množstvom HUMAC-u zvieratko nepredávkujete!

Spôsob podania
Prípravok sa primiešava do akéhokoľvek krmiva, ktoré môže byť ihneď skrmované.
Zatiaľ čo humínové kyseliny nemajú žiadne známe vedľajšie účinky alebo kontraindikácie, napriek tomu odporúčame dodržať dvojhodinový odstup pri podávaní veterinárneho lieku.

Pomôcka
3 g = cca jedna mokka lyžička
5 g = cca jedna čajová lyžička
20 g = cca jedna polievková lyžica

Jediným obmedzením je odporúčaný 2 hodinový odstup pri podávaní iných medicínskych liečiv zároveň.

Produkt nie je toxický, iné obmedzenia použitia a vedľajšie účinky nie sú.

Má prírodný charakter ako krmivo. Predávkovanie nie je nebezpečné a toxické pre zviera.

Prírodné humínové kyseliny v sušine: min. 65%; Fulvonové kyseliny max. 5%; Ca: 42 278 mg/kg; Na: 7 129 mg/kg; K: 903 mg/kg; Br: 54,7 mg/kg; Mg: 5 111 mg/kg; Fe: 19 046 mg/kg; Cu: 15 mg/kg; Zn: 37 mg/kg; Mn: 142 mg/kg; Co: 1,24 mg/kg; Se: 1,67 mg/kg; V: 42,1 mg/kg; Mo: 2,7 mg/kg a všetky v prírode sa vyskytujúce stopové prvky v μg/kg v karboxymetylcelulózovom komplexe organickej hmoty.
Obsahuje všetky prírodné aminokyseliny, hrubá vláknina: 24,3 g/kg.
Vlhkosť: max. 21%; pH: 5,8; Veľkosť častíc: 0 – 200 μm.

Produkt je veľmi účinný preventívny prostriedok.

Výnosy z aplikácie vysoko prevyšujú náklady spojené s jeho zakúpením. Prevencia je totiž lacnejšia ako liečba.

HUMAC® Natur AFM je prírodná látka bez chemikálií a aditív, takže nemá žiadne vedľajšie účinky a organizmu zvieraťa môže len prospieť.

Produkt je povolený pre použitie v ekologickom hospodárstve pre produkciu biopotravín.

Kŕmna surovina HUMAC® Natur AFM je zaistená medzinárodným štandardom pre bezpečnosť krmív GMP + FSA. Produkt taktiež disponuje KOSHER certifikátom.

Doba použiteľnosti výrobku je 24 mesiacov od dátumu výroby. Dátum výroby je uvedený na každom obale výrobku.

Prípravok skladujte v suchých priestoroch pri teplotách od -10 °C do +40 °C.

Prípravok nie je toxický pre ľudí ani pre zvieratá, preto si nevyžaduje zvláštne opatrenia týkajúce sa bezpečnosti pri práci.

Výrobok je určený iba pre zvieratá!

HUMAC® pomohol už tisíckam domácich miláčikov

HUMAC® je vyrobený na Slovensku s vysokým podielom prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti. Aj Vás chceme vidieť ako hrdého a šťastného majiteľa!

HUMAC® vyrábame doma, na Slovensku

s vysokým podielom prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti.

Prečo sú aktivované prírodné humínové kyseliny jedinečné?

Prírodné humínové kyseliny vo výrobkoch HUMAC® aktivujeme vlastným špeciálnym
technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti. Touto mechanickou aktiváciou
dosahujeme pre organizmus biologicky dostupnejšie humínové kyseliny, ktoré efektívne chránia zdravie Vášho domáceho miláčika.

Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny na seba viažu významnú časť toxínov a ťažkých kovov, ktoré následne odvádzajú z tela von. Takto môže začať prirodzené samoliečenie.

Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité minerály a stopové prvky v chelátovej forme, ktoré si telo vášho domáceho maznáčika nedokáže vytvoriť samo a preto ich potrebuje pravidelne dopĺňať.

Optimalizujú trávenie

Humínové kyseliny podporujú rast dobrých baktérií v črevách, rozvoj zdravého mikrobiologického
prostredia a optimalizujú pH črevného systému.

Chránia pred vírusmi

Humínové kyseliny sú jedným z najsilnejších prírodných antivírusových činidiel, čo znamená, že môžu inhibovať replikáciu určitých vírusov.

Prírodne posilňujú imunitu

Humínové kyseliny majú imunostimulačný účinok, ktorý čiastočne pôsobí priamo na sliznicu čreva a čiastočne na humorálnu obranyschopnosť organizmu. Humorálna imunitná odpoveď sa zdvojnásobí.

Znižujú množenie voľných radikálov

Humínové kyseliny znižujú množenie voľných radikálov, čím znižujú akceleráciu zápalov, chronických ochorení a procesov starnutia.

Pozrite si aj ďalšie výrobky z našej ponuky