100% prírodné zloženie
bez chémie a aditív

Certifikované výrobky
a vyše 15 rokov výskumu

Bezpečný nákup
priamo od výrobcu

Rýchle dodanie
do 3 pracovných dní

Vysoký obsah prírodných humínových kyselín

Dlhodobo zvyšuje úrodnosť pôdy a zúrodňuje neúrodné pôdy

Zlepšuje štruktúru a upravuje pH pôdy

Vhodné pre všetky druhy pôd a plodín

1 kg prípravku opakovane zadržiava až 720 ml vody

Znižuje vyplavovanie živín z pôdy a dodáva do nej organický uhlík

Pre každého, komu na zdravej úrode záleží

Dlhotrvajúce riešenie, ktoré nielen vylepšuje základné vlastnosti pôdy a stimuluje úrodnosť, ale zabezpečuje zdravotne nezávadnú úrodu.

Keď aplikujete HUMAC® do svojej záhradky,
podporujete prirodzené biologické procesy v pôde,
a to všetko bez chémie, 100% prirodzene.


Správne hnojenie je základ

HUMAC® je koncentrátom aktívnych prírodných humínových kyselín, preto je vhodný aj pre zvýšenie efektívnosti aplikácie maštaľného hnoja.

HUMAC® Agro + maštaľný hnoj =skrátenie času aktivácie pôdy
5 kg10 m2

Príbehy spokojných zákazníkov

Mohlo by Vás zaujímať

Dešifrovanie účinnosti humínových látok a biouhlia modifikovaných digestátov na kvalitu pôdy a akumuláciu rastlinnej biomasy
Vedecké publikácie

Dešifrovanie účinnosti humínových látok a biouhlia modifikovaných digestátov na kvalitu pôdy a akumuláciu rastlinnej biomasy

Digestát (vyhnitý biokal) získaný z bioplynového zariadenia zo spracovania gastroodpadu sa zmiešal s úpraveným biouhlím a HUMACom v tesne uzavretých uzatvárateľných sudoch s objemom 50 l a zmes sa inkubovala […]

Ochráňte zdravie svojej úrody s prírodnými humínovými kyselinami

Stavte na prírodné riešenie vhodné na celoročné použitie, ktoré sa ľahko dávkuje a zbavíte sa škodlivín vo svojej záhrade. HUMAC® je prírodná látka, ktorá mnohostranne vplýva na úrodnosť a vlastnosti pôdy bez vedľajších účinkov a viete, že môže robiť len dobro.

 • dlhodobo zvyšuje úrodnosť pôdy
 • zlepšuje štruktúru pôdy
 • upravuje pH pôdy
 • zvyšuje pufrovaciu kapacitu pôdy
 • zvyšuje retenčnú kapacitu pôdy (opakované zadržiavanie vody v pôde aj v období sucha)
 • znižuje vyplavovanie živín z pôdy a zvyšuje obsah pôdneho humusu
 • znižuje potrebu minerálnych hnojív až o 40 %
 • výrazne zvyšuje rast koreňového systému rastlín (o 30 – 50 %)
 • zúrodňuje neúrodné a zamorené pôdy
 • viaže ťažké kovy, pesticídy a ďalšie toxíny do komplexov nevyužiteľných pre rastliny

Dlhodobou aplikáciou HUMAC® Agro do svojej záhradky, podporujete prirodzené biologické procesy v pôde, ozdravenie pôdy od škodlivín a jej väčšiu, zdravšiu úrodu a to všetko bez chémie,100% prirodzene.

HUMAC® Agro je vhodný na celoročné použitie pre stimuláciu úrodnosti pri pestovaní biopotravín, odporúčame ho však aplikovať aj ako pôdny detoxikant a pre zúrodnenie neúrodných a zamorených pôd, ktoré sa môžu prejaviť ako:

 • zlá štruktúra pôdy (napr. tvrdá ílovitá zem a ťažko obrábateľná pôda, príliš hustá alebo príliš voľná pôda)
 • zamorená pôda v dôsledku toxických priemyselných úletov alebo intenzívnej aplikácie chemikálií (pesticídov, herbicídov a pod.)
 • zlé zadržiavanie vody v pôde
 • nedostatok živín v pôde
 • erózia pôdy
 • znížený rast rastlín
 • poškodené korene rastlín
 • znížená schopnosť rastlín prijímať vodu a živiny (prejavuje sa spomalením rastu, vädnutím, žltnutím listov alebo vyschnutím rastlín)
 • nekvalitná úroda

Prípravok je vhodný aj pre oživenie pôd bez ornice a jalové pôdy, prípravu kompostu aj pre zvýšenie efektívnosti aplikácie maštaľného hnoja.

 • Je alternatívou prírodného hnojenia (maštaľného hnoja a iných organických hnojív).
 • Detoxikuje pôdu od akumulovaných toxínov v pôde, ktoré prechádzajú do rastlín, zvierat a ľudí a sú príčinou väčšiny novodobých ochorení.
 • Vytvára podmienky na pestovanie skutočne zdravých potravín. Vhodné aj pre pestovateľov BIO potravín na detoxikáciu pôdy od akumulovaných toxínov a úletových toxínov z ovzdušia.
 • Prípravok vylepšuje štruktúru pôdy, ktorá je väčšinou zničená technickým hnojením, dokáže z pôdy uvoľniť nevyužité živiny.
 • Pôsobí aj ako pôdny pufer, ktorý viaže dodané živiny (hnojivá dodané do pôdy, vo veľkej miere zabraňuje ich vyplavovaniu, zabezpečuje ich efektívne využitie).

Pretože súčasné poľnohospodárske a záhradnícke postupy neumožňujú vrátiť všetky rastlinné materiály na humifikáciu do pôdy.

Prípravkom pridávame do pôdy surovinu – humínové kyseliny, ktoré sú výsledkom humifikačného procesu. Zároveň dodávame surovinu podporujúcu rast pôdnych baktérií a mikroorganizmov, vylepšujeme štruktúru pôdy.

Prípravok dokáže oživiť aj tvrdú, mŕtvu, nerodiacu pôdu, záleží iba na dávkovaní. Organickú zložku doporučujeme vytvoriť na záhradách kompostovaním, do kompostu pridávame cca 1% prípravku.

 • Zlepšuje akýkoľvek typ pôdy, dokonca aj hlinu aj ílovitú pôdu.
 • Upravuje pH pôd smerom k normálu – pH7.
 • Vytvára pedy (najmenšia štruktúrna jednotka pôdy), tým prevzdušňuje pôdu a vytvára podmienky pre príjem vody do pôdy a vytvorenie zásoby vody v pôde.
 • Aktivuje výmenu iónov živín a stopových prvkov pre koreňový systém rastlín.

Účinnou látkou prípravku je vysoký obsah prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti.

Aktivované prírodné humínové kyseliny tak majú blahodarný účinok na pôdu a rastliny.
Podporujú prirodzené biologické procesy v pôde, a to všetko bez chémie, 100 % prirodzene.

Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny viažu ťažké a toxické kovy, pesticídy, herbicídy a ďalšie toxíny do komplexov
nevyužiteľných pre rastliny. Takto podstatne znižujú obsah toxických látok v produktoch rastlinnej výroby.
Výrazne tým napr. znižujú toxicitu kvetného peľu pre včely, kde pozorujeme výraznejšie opeľovanie plodín včelstvom.

Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité makro, mikro živiny a všetky stopové prvky v chelátovej forme, ktoré dodávajú do pôdy pre zdravú imunitu rastlín. Dodávajú do pôdy organický uhlík a zlepšujú využitie minerálnych látok z pôdy až o 70%.

Optimalizujú štruktúru a pH pôdy

Humínové kyseliny podporujú zlepšenie pôdnej štruktúry, tvorbu pedov, zvýšenie priepustnosti pôdy na akumuláciu dažďovej vody, tvorbu pôdnych mikrotrhlín ako zásobární vody a vzduchu. Upravujú tiež pH kyslých pôd pre lepší príjem živín koreňmi rastlín.

Vracajú život do pôdy

Humínové kyseliny podporujú rast a rozmnožovanie pôdnych baktérií a užitočných pôdnych mikroorganizmov, ktoré robia z pôdy živú hmotu a je vďaka nim schopná odovzdávať rastlinám živiny v takej forme, akú potrebujú.

Zadržiavajú vodu v pôde

Humínové kyseliny zvyšujú pufrovaciu kapacitu pôdy, čo
vysvetľuje ich schopnosť opakovane zadržiavať vodu v
pôde (1kg prípravku zadrží až
750ml vody), čo je mimoriadne dôležité v období sucha.

Chránia pred chorobami

Humínové kyseliny majú pozitívny vplyv na zdravie rastlín a môžu pomôcť chrániť rastliny pred určitými chorobami, vrátane niektorých plesňových a
bakteriálnych infekcií. Navyše
všetky vyššie spomenuté účinky prispievajú k zdravším rastlinám, ktoré lepšie odolávajú stresu a chorobám.

Vo výrobku HUMAC® Agro nachádzajúce sa aktivované prírodné humínové kyseliny potrebujú určitý čas, aby vytvorili huminoílové komplexy zabezpečujúce účinnú výživu rastlín, preto ich najvhodnejšia aplikácia do pôdy je na jeseň a v zime, ale je možné aplikovať aj celoročne a to zapracovaním do vrchných častí pôdy.

Pôdne živiny N, P, K pridávať pre jednotlivé plodiny iba v polovičných dávkach doporučených výrobcom.

HUMAC® Agro je vhodný pre všetky druhy pôd a plodín (od stromov, vinohradov cez zeleninu až po ovocie), preto zaručene pomôže aj Vašej záhradke.

HUMAC® Agro je prášok (5 a 10 kg balenie) alebo granule (25 kg balenie) hnedočiernej farby bez chuti a pachu s vysokým obsahom aktivovaných prírodných humínových kyselín získaných z Leonarditu, ktorý ťažíme u našich južných susedov.

Jedná sa o 100 % prírodný organický stimulátor úrodnosti pôdy a pôdny detoxikant, ktorý sa aplikuje do pôdy s cieľom podporiť rast a vitalitu rastlín dodaním všetkých dostupných makro, mikro živín a stopových prvkov, ktoré sa v prírode vyskytujú.

Prípravok má zložitú štruktúru s významnými vlastnosťami, pôsobí cez koreňový systém, aplikovaný celoročne v malých množstvách. Napomáha zlepšeniu štruktúry pôdy a zbavuje ju škodlivín z toxických priemyselných úletov, rezíduí z priemyselnej činnosti (ťažké kovy, PCB, dioxíny) alebo intenzívnej aplikácie chemikálií (pesticídov, herbicídov), pričom pomáha dlhodobo zvyšovať úrodnosť pôdy.

Pri výrobe neboli použité žiadne chemické prísady. Produkt je povolený v ekologickom poľnohospodárstve pre produkciu biopotravín.

Základné dávkovanie pre záhradky je 0,2 – 0,3 kg/m2 = 20 – 30 kg / 100m2.
Avšak aby každá odroda dozrela zdravo, odporúčame nasledovné dávkovanie:

Zelenina

Pre bohatú úrodu listovej, hlúbovej, plodovej zeleniny,
kukurice a strukovín odporúčame použiť 0,35 – 0,5 kg/m2, pričom
zemiakom a koreňovej zelenine
sa bude najlepšie dariť pri pridaní
HUMAC® Agro v množstve 0,3 –
0,4 kg/m2.

Okrasné rastliny a stromy

Okrasné rastliny a kríky, ako aj listnaté a ihličnaté stromy si vyžadujú dávkovanie HUMAC® Agro v množstve 0,2 – 0,3 kg/ks.

Vinohrady a ovocné sady

Váš vinohrad alebo ovocný sad oživí a ozdraví HUMAC® Agro pomocou aplikácie v množstve 0,2 – 0,5 kg/ks.

Ovocie

Na ovocné plodiny ako maliny, jahody či ríbezle aplikujte HUMAC® Agro v množstve 0,35 –
0,50 kg/m2 záhradky alebo ak pestujete v nádobách či hrantíkoch dávkujte 1-2 čajové lyžičky na kus.

Bylinky

HUMAC® Agro má pozitívny vplyv aj na rôzne bylinky ako mäta, tymián či rozmarín pri pridaní 0,25 – 0,5 kg/m2 záhradky alebo ak pestujete v nádobách či hrantíkoch dávkujte 1-2 čajové lyžičky na kus.

Izbové rastliny

Voľne nasypte ………. /ks HUMAC® Agro k rastlinkám tak, aby bola pokrytá celá plocha zeminy a zalejte vodou. Pri presádzaní zapracujte do substrátu, aby sa dostal prípravok ku koreňom.

Príprava kompostu

Zo svojho kompostu môžete vyťažiť oveľa viac, ak do kompostovanej hmoty budete postupne pridávať 5 % prípravku HUMAC® Agro.

Trávnik

Váš trávnik môže byť zdravý aj bez postrekov a zároveň prospešný pre pôdu pridaním HUMAC® Agro v množstve 0,2 – 0,5 kg/m2.

Pôdy bez ornice a jalové pôdy

Na oživenie pôdy je potrebná základná dávka HUMAC® Agro 1 – 3 kg/m2 umelými hnojivami a semenami tráv opakovane počas 2-3 rokov.

Zloženie
Prírodné humínové kyseliny v sušine: min. 62%; Obsah minerálnych látok v sušine: Na: 16805 mg/kg; K: 1186 mg/kg; Ca: 16100 mg/kg; Zn: 64 mg/kg; Br: 77 mg/kg; Fe: 16192 mg/kg; Cu: 19 mg/kg; Se: 6 mg/kg a všetky v prírode sa vyskytujúce stopové prvky v karboxymetylcelulózovom komplexe organickej hmoty.

Obsahuje všetky prírodné aminokyseliny.
Vlhkosť: max. 20%; pH: 6,5; Granule: 8,00 mm; Prášok frakcie: 0,0 – 0,4 mm.

Prípravok je pôdna bioaktívna látka vyrobená z prírodných zdrojov aktivačným procesom.

Prakticky obsahuje malé množstvá N, P, K a organických aminokyselín, ale ako významný iónomenič dokáže uvoľňovať nevyužité živiny pre rastliny, t.j. prakticky sa správa aj ako hnojivo.

Počas 4 – 5 rokov postačí aplikovať do pôdy iba 50 % pôvodného množstva technických a organických hnojív, nakoľko zadržiava živiny v pôde a zabraňuje rýchlemu vyplavovaniu a vyparovaniu živín, hlavne dusíka.

Jednoznačne zvyšuje účinnosť použitých hnojív dodaných do pôdy.

Aplikácia nie je viazaná sezónnosťou ako u hnojív, prakticky upravujeme úrodnosť pôdy a môžeme aplikovať prípravok celoročne t.j. môžeme ho vysypať aj na sneh v zime!

Áno. HUMAC® Agro je výborným doplnkom akéhokoľvek hnojenia.

Zvyšuje dlhodobo účinnosť hnojív a ekonomiku hnojenia (umožňuje znížiť umelé hnojivá až o 50 %).

Naviac, pri použití prípravku nie je možné spáliť rastliny prehnojením, výrazne pufruje do svojej štruktúry nadbytok hnojív a v čase ich uvoľňuje podľa potreby rastlín.

Áno. Interiérové rastliny a kontajnerové rastliny potrebujú HUMAC® Agro častejšie.

Rastliny v kvetináčoch majú tendenciu rýchlo sa vyčerpať. Týmto rastlinám chýba pôda so všetkou aktivitou pôdnych mikroorganizmov a živinami z dažďa a rozkladu.

Doporučujeme používať častejšie s malým množstvom kvapalného hnojiva.

HUMAC® Agro je prírodná látka bez chemikálií a aditív, takže nemá žiadne vedľajšie účinky a pôde a rastlinám môže len prospieť.

Produkt je povolený pre použitie v ekologickom hospodárstve pre produkciu biopotravín.

Produkt HUMAC® Agro disponuje KOSHER certifikátom.

Doba použiteľnosti výrobku je 24 mesiacov od dátumu výroby. Dátum výroby je uvedený na každom obale výrobku.

Prípravok skladujte v suchých priestoroch pri teplotách od -10 °C do +40 °C.
Aplikácia nemá teplotné obmedzenia.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci: pri práci použite pracovný oblek, pokrývku hlavy, ochranné okuliare, respirátor proti prachu a pracovné rukavice.

Prípravok nie je toxický pre ľudí ani pre zvieratá. Produkt bez ochrannej doby.

Výrobok je určený iba pre pôdu a rastliny!

HUMAC® pomohol už tisíckam záhrad

HUMAC® je vyrobený na Slovensku s vysokým podielom prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti. Aj Vás chceme vidieť šťastných z vlastnej zdravej úrody!

HUMAC® vyrábame doma, na Slovensku

s vysokým podielom prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti.

Prečo sú aktivované prírodné humínové kyseliny jedinečné?

Prírodné humínové kyseliny vo výrobkoch HUMAC® aktivujeme vlastným špeciálnym technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti. Touto mechanickou aktiváciou dosahujeme pre organizmus biologicky dostupnejšie humínové kyseliny, ktoré efektívne chránia zdravie Vášho domáceho miláčika.

 • Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny viažu ťažké a toxické kovy, pesticídy, herbicídy a ďalšie toxíny do komplexov nevyužiteľných pre rastliny. Takto podstatne znižujú obsah toxických látok v produktoch rastlinnej výroby.
Výrazne tým napr. znižujú toxicitu kvetného peľu pre včely, kde pozorujeme výraznejšie opeľovanie plodín včelstvom.

 • Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité makro, mikro živiny a všetky stopové prvky v chelátovej forme, ktoré dodávajú do pôdy pre zdravú imunitu rastlín. Dodávajú do pôdy organický uhlík a zlepšujú využitie minerálnych látok z pôdy až o 70%.

 • Optimalizujú štruktúru a pH
  pôdy

Humínové kyseliny podporujú zlepšenie pôdnej štruktúry, tvorbu pedov, zvýšenie priepustnosti pôdy na akumuláciu dažďovej vody, tvorbu pôdnych mikrotrhlín ako zásobární vody a vzduchu. Upravujú tiež pH kyslých pôd pre lepší príjem živín koreňmi rastlín.

 • Vracajú život do pôdy

Humínové kyseliny podporujú rast a rozmnožovanie pôdnych baktérií a užitočných pôdnych mikroorganizmov, ktoré robia z pôdy živú hmotu a je vďaka nim schopná odovzdávať rastlinám živiny v takej forme, akú potrebujú.

 • Zadržiavajú vodu v pôde

Humínové kyseliny zvyšujú pufrovaciu kapacitu pôdy, čo
vysvetľuje ich schopnosť opakovane zadržiavať vodu v
pôde (1kg prípravku zadrží až 720ml vody), čo je mimoriadne dôležité v období sucha.

 • Chránia pred chorobami

Humínové kyseliny majú pozitívny vplyv na zdravie rastlín a môžu pomôcť chrániť rastliny pred určitými chorobami, vrátane
niektorých plesňových a
bakteriálnych infekcií. Navyše všetky vyššie spomenuté účinky prispievajú k zdravším rastlinám, ktoré lepšie odolávajú stresu a chorobám.

Pozrite si aj ďalšie výrobky z našej ponuky