Pri výrobkoch s obsahom humínových kyselín je dôležité sledovať, či je ich zdroj prírodný (získavajú sa teda zložitým ťažobným procesom) alebo syntetický (teda získané chemicky, extrakciou humínových kyselín formou humínových solí).

Mnohí výrobcovia volia použitie humínových solí, keďže náklady na ich výrobu sú podstatne nižšie a ich mikrobiologická stabilita je vyššia (keďže to nie je prírodná, ale chemicky získaná látka). Zmena prírodných
humínových kyselín na humínové soli síce zvýši ich čistotu a rozpustnosť vo vode, no zároveň zníži až takmer odstráni všetky ich prirodzené pozitívne účinky.

Preto sme v spoločnosti HUMAC s.r.o. zvolili iné postupy, ktoré nielen zachovávajú prirodzené účinky humínových kyselín, ale ešte ich znásobujú.

Prírodné humínové kyseliny v našich výrobkoch pochádzajú z jedného z najkvalitnejších ložísk leonarditu na svete, ktoré neboli kontaminované ťažkými kovmi. Všetky výrobky obsahujú vysoké množstvo prírodných, chemicky neupravovaných humínových kyselín, min. 40 % (m/m), ktoré majú silné detoxikačné účinky a kapacitu dopĺňať chýbajúce minerálne látky a stopové prvky do živých organizmov.

Účinnou látkou prípravkov HUMAC® je vysoký obsah prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom za účelom zvýšenia ich prirodzených účinkov.

Prírodné humínové kyseliny sú veľké molekuly, ktoré vo svojej sýtosti nie sú nútené pracovať. Mohli by sme ich prirovnať k hubke, ktorá je nasatá vodou, preto do seba už nedokáže ďalej nasávať. Aktiváciou ich však dokážeme “oživiť” a teda našu pomyselnú hubku vyžmýkať, aby mohla opäť vykonávať svoj účel.

Aktivované prírodné humínové kyseliny tak majú zosilnený pozitívny účinok na pôdu, vegetáciu, organizmus zvierat aj ľudí. Podporujú prirodzené biostimulačné a samoliečebné procesy, a to všetko bez chémie, 100 % prirodzene.

Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny na seba viažu významnú časť toxínov a ťažkých kovov, ktoré následne odvádzajú z tela von. Takto môže začať prirodzené samoliečenie.

Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité minerály a stopové prvky v chelátovej forme, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo a preto ich potrebuje pravidelne dopĺňať.

Optimalizujú trávenie

Humínové kyseliny podporujú rast dobrých baktérií v črevách, rozvoj zdravého mikrobiologického
prostredia a optimalizujú pH črevného systému.

Chránia pred vírusmi

Humínové kyseliny sú jedným z najsilnejších prírodných antivírusových činidiel, čo znamená, že môžu inhibovať replikáciu určitých vírusov.

Prírodne posilňujú imunitu

Humínové kyseliny majú imunostimulačný účinok, ktorý čiastočne pôsobí priamo na sliznicu čreva a čiastočne na humorálnu obranyschopnosť organizmu. Humorálna imunitná odpoveď sa zdvojnásobí.

Znižujú množenie voľných radikálov

Humínové kyseliny znižujú množenie voľných radikálov, čím znižujú akceleráciu zápalov, chronických ochorení a procesov starnutia.

Pre viac informácií ohľadom konkrétnych výrobkov kliknite na niektorý z obrázkov nižšie