Prírodné riešenie pre zdravšiu a väčšiu úrodu bez škodlivín

100 % prírodný stimulátor úrodnosti a pôdny detoxikant pre celoročné použitie pri pestovaní biopotravín.

Riešenie pre zdravú úrodu: Prirodzená regenerácia pôdy a zníženie obsahu toxínov v 3 krokoch

Predstavte si, aké by to bolo mať každý rok zdravú úrodu bez škodlivín, pretože by ste našli prírodné riešenie pre ozdravenie pôdy. Keď aplikujete HUMAC® do svojej záhrady, podporujete prirodzené biologické procesy v pôde, a to všetko bez chémie, 100% prirodzene.

1.

Určite to poznáte – tvrdá ílovitá zem a ťažko obrábateľná pôda. Zlá štruktúra pôdy môže spôsobiť celý rad problémov, ako je zlé zadržiavanie vody a živín, erózia pôdy a znížený rast rastlín. Štruktúra pôdy sa týka usporiadania pôdnych častíc a priestorov medzi nimi, a ak je príliš hustá alebo príliš voľná, môže to negatívne ovplyvniť zdravie rastlín a životné prostredie.

HUMAC® obsahuje aktívne humínové kyseliny v prírodnej forme, ktoré sú energetickým základom biologických procesov, ktoré zlepšujú pôdnu štruktúru prostredníctvom tvorby pedov, zvýšením priepustnosti pôdy pre akumuláciu dažďovej vody, tvorbou pôdnych mikrotrhlín ako zásobární vzduchu a vody v obdobiach sucha. Podporuje tiež rast a rozmnožovanie pôdnych baktérií a užitočných pôdnych mikroorganizmov.

2.

Pôdy zamorené nebezpečnými toxickými látkami v dôsledku toxických priemyselných úletov, rezíduí z priemyselnej činnosti (ťažké kovy, PCB, dioxíny) alebo intenzívnej aplikácie chemikálií (pesticídov, herbicídov) sú problematické pre rast rastlín a môžu viesť k výrazným stratám na výnosoch. Zamorenie pôdy môže poškodiť korene rastlín a znížiť ich schopnosť prijímať vodu a živiny, čo vedie k spomaleniu rastu, vädnutiu a dokonca k vyschnutiu rastlín. Je dôležité včas diagnostikovať a liečiť zamorenie pôdy, aby sa predišlo ďalším škodám.

Aktívne prírodné humínové kyseliny vo výrobkoch HUMAC® na seba viažu značnú časť toxínov, ťažkých kovov, PCB, dioxínov, pesticídov a herbicídov do komplexov nevyužiteľných pre rastliny. Zabraňujú tak týmto škodlivinám bioakumulovať sa (hromadiť) v pôde a rastlinách, odkiaľ by sa inak dostali až na Váš stôl a priamo ovplyvnili aj Vaše zdravie.

3.

Slabé využitie živín rastlinami môže spôsobiť problémy s rastom rastlín a znížiť množstvo aj kvalitu vypestovaných plodín. Nedostatok živín alebo nerovnováha môže nastať, ak rastliny nedokážu efektívne prijímať alebo využívať živiny v pôde. To môže viesť k spomaleniu rastu, žltnutiu listov a zníženiu zdravia a vitality rastlín.

Je dôležité zabezpečiť, aby rastliny vo Vašej záhrade prijímali všetky potrebné živiny pre ich celkové zdravie a pohodu. HUMAC® je bohatý na životne dôležité makro, mikro živiny a všetky stopové prvky v chelátovej forme, ktoré rastliny pre zdravý rast potrebujú. Zlepšuje tak využitie minerálnych látok z pôdy a dopĺňa chýbajúce minerály a tým znižuje spotrebu minerálnych hnojív.

Pre každého, komu na zdravej úrode záleží

Množstvo užitočných informácií pre pestovateľov, ale aj agronómov, pre milovníkov prírody a záhrad a každého, komu na zdravej úrode záleží.

HUMAC® pomohol už tisíckam záhrad

HUMAC® je vyrobený na Slovensku s vysokým podielom prírodných humínových kyselín, ktoré aktivujeme vlastným technologickým postupom pre zabezpečenie ich vyššej účinnosti. Aj Vás chceme vidieť šťastných z vlastnej zdravej úrody!

Ochráňte zdravie svojej úrody s prírodnými humínovými kyselinami

Stavte na prírodné riešenie vhodné na celoročné použitie, ktoré sa ľahko dávkuje a zbavíte sa škodlivín vo svojej záhrade. HUMAC® je prírodná látka, ktorá mnohostranne vplýva na úrodnosť a vlastnosti pôdy bez vedľajších účinkov a viete, že môže robiť len dobro.

 • Vychytávajú toxíny a ťažké kovy

Humínové kyseliny viažu ťažké a toxické kovy, pesticídy, herbicídy a ďalšie toxíny do komplexov nevyužiteľných pre rastliny. Takto podstatne znižujú obsah toxických látok v produktoch rastlinnej výroby. Výrazne tým napr. znižujú toxicitu kvetného peľu pre včely, kde pozorujeme výraznejšie opeľovanie plodín včelstvom.

 • Dopĺňajú minerály a stopové prvky

Humínové kyseliny sú bohaté na životne dôležité makro, mikro živiny a všetky stopové prvky v chelátovej forme, ktoré dodávajú do pôdy pre zdravú imunitu rastlín. Dodávajú do pôdy organický uhlík a zlepšujú využitie minerálnych látok z pôdy.

 • Optimalizujú štruktúru a pH
  pôdy

Humínové kyseliny podporujú zlepšenie pôdnej štruktúry, tvorbu pedov, zvýšenie priepustnosti pôdy na akumuláciu dažďovej vody, tvorbu pôdnych mikrotrhlín ako zásobární vody a vzduchu. Upravujú tiež pH kyslých pôd pre lepší príjem živín koreňmi rastlín.

 • Vracajú život do pôdy

Humínové kyseliny podporujú rast a rozmnožovanie pôdnych baktérií a užitočných pôdnych mikroorganizmov, ktoré robia z pôdy živú hmotu a je vďaka nim schopná odovzdávať rastlinám živiny v takej forme, akú potrebujú.

 • Zadržiavajú vodu v pôde

Humínové kyseliny zvyšujú pufrovaciu kapacitu pôdy, čo vysvetľuje ich schopnosť opakovane zadržiavať vodu v pôde (1kg prípravku zadrží až 720ml vody), čo je mimoriadne dôležité v období sucha.

 • Chránia pred chorobami

Humínové kyseliny majú pozitívny vplyv na zdravie rastlín a môžu pomôcť chrániť rastliny pred určitými chorobami, vrátane niektorých plesňových a bakteriálnych infekcií. Navyše všetky vyššie spomenuté účinky prispievajú k zdravším rastlinám, ktoré lepšie odolávajú stresu a chorobám.

Pozrite si príbehy spokojných zákazníkov

Každá odroda si zaslúži dozrieť zdravo

Dlhotrvajúce riešenie, ktoré nielen vylepšuje základné vlastnosti pôdy a stimuluje úrodnosť, ale zabezpečuje aj zdravotne nezávadnú úrodu, bez aditív a chémie.

 • Zelenina

Pre bohatú úrodu listovej, hlúbovej, plodovej zeleniny, kukurice a strukovín odporúčame použiť 0,35 – 0,5 kg/m2, pričom zemiakom a koreňovej zelenine sa bude najlepšie dariť pri pridaní HUMAC® Agro v množstve 0,3 – 0,4 kg/m2.

 • Okrasné rastliny a stromy

Okrasné rastliny a kríky, ako aj listnaté a ihličnaté stromy si vyžadujú dávkovanie HUMAC® Agro v množstve 0,2 – 0,3 kg/ks.

 • Vinohrady a ovocné sady

Váš vinohrad alebo ovocný sad oživí a ozdraví HUMAC® Agro pomocou aplikácie v množstve 0,2 – 0,5 kg/ks.

 • Ovocie

Na ovocné plodiny ako maliny, jahody či ríbezle aplikujte HUMAC® Agro v množstve 0,35 – 0,50 kg/m2 záhradky alebo ak pestujete v nádobách či hrantíkoch dávkujte 1-2 čajové lyžičky na kus.

 • Bylinky

HUMAC® Agro má pozitívny vplyv aj na rôzne bylinky ako mäta, tymián či rozmarín pri pridaní 0,25 – 0,5 kg/m2 záhradky alebo ak pestujete v nádobách či hrantíkoch dávkujte 1-2 čajové lyžičky na kus.

 • Izbové rastliny

Voľne nasypte 1-2 čajové lyžičky HUMAC® Agro k rastlinkám tak, aby bola pokrytá celá plocha zeminy a zalejte vodou. Pri presádzaní zapracujte do substrátu, aby sa dostal prípravok ku koreňom.

 • Príprava kompostu

Zo svojho kompostu môžete vyťažiť oveľa viac, ak do kompostovanej hmoty budete postupne pridávať 3% prípravku HUMAC® Agro.

 • Trávnik

Váš trávnik môže byť zdravý aj bez postrekov a zároveň prospešný pre pôdu pridaním HUMAC® Agro v množstve 0,2 – 0,5 kg/m2.

 • Pôdy bez ornice a jalové pôdy

Na oživenie pôdy je potrebná základná dávka HUMAC® Agro 1 kg/m2 s umelými hnojivami a semenami tráv opakovane počas 2-3 rokov.

Správne hnojenie je základom rastu

HUMAC® je koncentrátom aktívnych prírodných humínových kyselín, preto je vhodný aj pre zvýšenie efektívnosti aplikácie maštaľného hnoja.

HUMAC® Agro + maštaľný hnoj =skrátenie času aktivácie pôdy
5 kg10 m2