“Keďže chovám včely, už dávno som premýšľal, ako im posilniť imunitu a tak ich nezaťažovať rôznym liečením, ktoré je potrebné stále vykonávať, aby prežili. Vypestovať si svoju imunitu a byť odolný voči chorobám je dôležité nielen pre včielky, ale aj pre všetko čo na zemi žije, ale aj rastie. Dopočul som sa o produkte HUMAC, ktorý je teda založený na báze humínových kyselín, ktoré dodávajú potrebné živiny. Prvú dávku som dal včelám ešte cez leto, no a ďalšiu vlastne nedávno pri zimnom kŕmení. Áno, kto rozumie včelstvu povie, že sa uvidí na jar, ako prežijú a budú sa chovať. No neviem, ale pri ich dokrmovaní sa mi už teraz zdalo, že sú veľmi bystré a akoby mali viac energie.

No a keďže HUMAC má využitie aj v chove zvierat a pestovaní zeleniny a ovocia, použil som ho aj pre tieto účely. Použil som ho na všetku zeleninu, ktorú som v záhrade pestoval teda mrkvu, petržlen, kaleráb, zeler, repu, hrach, cuketu, cibuľu, cesnak, papriku a rajčiny. Je jasné, že musíme sa o všetko aj starať, čí triedením, okopávaním a podobne. Určite to HUMAC neurobí za nás. Môžem však povedať, že úroda bola krásna a dôležité bolo, že som nepoužil žiaden chemický prípravok na ich ochranu, nanajvýš postrek z pŕhľavy, alebo iných prírodných produktov.

Ďalej som HUMAC použil na záchranu menšieho stromu hrušky. Úroda hrušiek vyzerala byť bohatá, no strom začal zrazu akosi chradnúť. Listy začali žltnúť a strom akoby odchádzal. Preto som prisypal ku koreňom stromu HUMAC, ostrihal som choré vetvičky, zalial vodou a už len čakal, čo bude ďalej. Hruška napokon predsa prežila a dala peknú úrodu.

Poslednú skúšku HUMACU som aplikoval na sliepkach. Pridávaním do krmiva som chcel aj na nich vyskúšať, aký bude mať vplyv na znášku vajíčok. Áno, sú to mladé sliepky, ktoré ešte sú možno v dobrej kondícii a treba im dávať zrno. Radi majú trávu a iné pochutiny. No ja som chcel vyskúšať to, že vyradím z krmiva vitamínovú zmesku krmív, ktoré sa dávajú pre lepšiu znášku a nahradiť HUMACOM. Môžem povedať, že 3 vajíčka zo 4 sliepok boli každý deň a zdalo sa, že sliepky sú celkom spokojné.

Nakoniec chcem podotknúť len jednu vec a budem sa opakovať. Je jasné, že je potreba sa o všetko starať a dať všetkému to, čo treba. Samotný HUMAC nám všetko nenahradí. No je dôležite zo všetkého to, aby sme mali taký prostriedok, ako je HUMAC, ktorý nám dopomôže prírodnou cestou k tomu, že môžeme zo svojich produktov zobrať hodnoty pre naše zdravie. Keď budeme dávať prírode len to, čo ona s radosťou príjme, aj ona nám dá to, čo aj my s radosťou prijmeme.”

Marián Dvorský

Ďakujeme pánovi Dvorskému za to, že si našiel čas a takto úprimne opísal svoje skúsenosti s našimi produktami. Ďakujeme za jeho múdre slová, veľmi si to vážime.