Život s chlpatým spoločníkom je radosť, ktorá sa nedá vyjadriť, ale pre niektorých psov sa alergie môžu stať trvalým problémom, ktorý ovplyvňuje ich celkovú pohodu a kvalitu života. Alergie u psov sa môžu prejavovať rôznymi spôsobmi, od podráždenia kože až po tráviace problémy. Existuje však prírodné riešenie na zmiernenie alergií u psov – aktivované humínové kyseliny.

Pochopenie alergií psov

Alergie u psov sú imunitné reakcie vyvolané vystavením alergénom, ako sú peľ, roztoče, určité potraviny alebo environmentálne faktory. Bežné príznaky alergie u psov zahŕňajú svrbenie, začervenanie, horúce škvrny, infekcie uší, kýchanie, tráviace problémy a celkové nepohodlie. Zvládnutie týchto alergií je rozhodujúce pre zabezpečenie šťastného a zdravého života našich psích miláčikov.

Čo sú prírodné huminové kyseliny v prípravkoch HUMAC®?

Huminové kyseliny (HK) sú organické zlúčeniny pochádzajúce z rozkladu pradávnej biomasy. Sú známe pre svoje protizápalové, antioxidačné a gastroprotektívne vlastnosti, vďaka ktorým sú prírodným riešením na zvládanie rôznych zdravotných problémov, vrátane alergií u zvierat.

Prírodné humínové kyseliny v prípravkoch HUMAC® sú jedinečné nielen svojim pôvodom z jedného z najčistejších zdrojov HK – leonarditu, ale aj ich mechanickou aktiváciou pre dosiahnutie vyššej účinnosti bez pridania chemikálií či aditív.

HUMAC® zmierňuje alergie u psov vďaka vysokému obsahu aktivovaných prírodných HK, ktoré:

1. Pôsobia protizápalovo:

Prírodné humínové kyseliny majú protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znížiť zápal spojený s alergickými reakciami u psov. Zameraním na zápal poskytujú úľavu od bežných príznakov alergie, ako je svrbenie a začervenanie.

2. Majú gastroprotektívne účinky:

HK vytvárajú ochrannú bariéru na gastrointestinálnom trakte, čím pomáhajú chrániť tráviaci systém pred alergénmi, ktoré môžu spôsobiť tráviace problémy a zhoršiť alergické reakcie.

3. Posilňujú imunitu:

Zdravý imunitný systém je nevyhnutný pri zvládaní alergií. HK podporujú a posilňujú imunitný systém, pomáhajú telu lepšie sa vysporiadať s alergénmi a znižovať alergické reakcie.

4. Zlepšujú trávenie a vstrebávanie živín:

Alergie môžu ovplyvniť trávenie psa a vstrebávanie živín, čo spôsobuje, že psík nedostane základné živiny, ktoré potrebuje pre optimálne zdravie. HK pomáhajú zlepšiť trávenie a zlepšiť vstrebávanie živín dokonca aj počas alergických epizód.

Dobré životné podmienky našich domácich miláčikov by mali byť našou prioritou, preto sú informované rozhodnutia o ich zdraví sú nevyhnutné pre šťastné a bezstarostné spolunažívanie. Doprajte im preto pravidelnú prevenciu prostredníctvom HUMAC® Natur AFM.